Doprava


Autem

Autem se k nám dostanete po silnici 358 do obce Předhradí, kde přímo v obci se hrad nachází, GPS souřadnice 49.8359047N, 16.0429761E, auto je nutné zaparkovat nejlépe na parkovišti u kostela a k hradu dojít cca 600m pěšky, dále je komunikace přístupná pouze pro residenty.

Na kole

Okolí hradu Rychmburk je rájem cyklistů a je zde možné využít řadu cyklotras jak po silnicích třetích tříd tak i mimo ně po polních a lesních cestách. Trasy jsou dobře značeny. Jízdní kola a koloběžky je možné zaparkovat před hradním mostem naproti objektu „Pension“, přímo na hradní nádvoří je přístup s jízdním kolem zakázán.

Pěšky

Pěšky se na hrad dostanete po červené značené trase jdoucí podél řeky Krounky, trasa je v některých místech náročnější proto je vhodná pro zdatnější turisty zásadně bez jízdních kol!!! V místě kde se turistická trasa dotýká kamenného silničního mostu přes Krounku uvidíte nad sebou dominantu hradu. Zde opustíte značenou trasu a dále pokračujete 500m přes most do kopce po silnici třetí třídy do obce Předhradí až přímo k hradu

Vlakem

Hrad je dobře přístupný i vlakem. V blízkosti vede trať Žďárec u Skutče – Polička – Svitavy na které se nachází zastávka Předhradí. Zde můžete vystoupit a pokračovat pěšky nebo na kole po silnici třetí třídy až do obce Předhradí a přímo k hradu. Trasa od zastávky k hradu je cca 2,5 km.